-

CGM szenzor használata: mit tud valójában a folyamatos vércukormérés?
A férjemet lassan 5 éve diagnosztizálták 1-es típusú cukorbetegséggel, és 4 éve használ folyamatos vércukormérő szenzort (CGM – Continuous Glucose Monitor). Azóta testközelből látom, mit tud – és mit nem tud – ez a technológia. Magyarországon az 1-es típusú cukorbetegek TB-alapon hozzájuthatnak CGM-hez, de az elmúlt években a gyártók felismerték: a szenzor nemcsak terápiás eszköz,…
-

Inzulinrezisztencia gyanúja esetén: merre indulj el a magyar egészségügyben?
Amikor nálam felmerült az inzulinrezisztencia gyanúja, nem finomkodott, berobbant. Kifejezetten erős tüneteim voltak: hajhullás, hipók sorozata, amit akkor nem értettem. Sokkal nagyobb bajt képzeltem be magamnak. Nem igazán volt kapaszkodóm, hogy merre induljak. Írtam róla korábban már, hogy a hipókra azt hitték, hogy pánikbeteg vagyok. Én viszont tudtam, hogy valami más húzódik meg a háttérben,…


